Aceasta este cea mai magulitoare forma DIN toate. Aproape oricine poate opta pentru acest aspect. Unghiile roșii sunt DemoDate! 16 idei de manichiuri perfecte pentru primăvară nu te Speria! Nu este vreo ciudățenie. Unghiile ovale-pătrate sunt un mix între cele ovale și cele pătrate, în Care colțurile sunt foarte bine rotunjite. Acest lucru poate să fie un avantaj, pentru că unghiile nu se mai agață. Dacă Cine plac unghiile pătrate, modelul acesta nu te obligă să renunți la Ele, Dar te provoacă să încerci ceva Nou. Acestă formă de Unghii se numără printre preferințele ira cu o personalitate mai îndrăzneață. Unghiile trebuie să fie Cât mai Lungi. Principiul este același ca la unghiile Stiletto, Dar Vârful este pătrat. Pentru că unghia este Lungă, potï să încerci o mulțime de modele.

Unghiile Stiletto sunt potrivite persoanelor mai îndrăznețe care nu se DAU în lături de la a încerca cele mai excentrice trenduri. Aceste Unghii nu sunt potrivite pentru cele care UAI contact cu copii sau Lucrezia cu mâinile în Zona ochilor. Dacă pòrti Lentile de contact, de asemenea Cine va fi dificil. Unghiile miresei reprezintă un detaliu important, mai ales Într-o zi Atât de specială Când manichiura este expusă tuturor privirilor. Trainer-ul nostru, Cristina Popescu, ne arată cum se realizează modelul cu gel în formă de migdală de salon, décor Dantelat pictat. CONTRA: Necesită puțină întreținere pentru a păstra forma pătrată, întrucât ELE TIND să crească Într-o formă rotunjită. De asemenea, cine pot face degetele să pară mai scurte. Aceasta Ultima forma seamana cu CEA precedenta, INSA este MULT mai Lunga.

Este foarte neobisnuita si nu poate fi Purtata de oricine. Nu va fie frique sa experimentati. Anul acesta va aduce in viata Noastra o multime de Culori VII, sub forma unei manichiuri extravagante. Aceasta forma de unghie Arata exact ca Varful unei sageti. O Pila este utilizata pentru a crea parti laterale drepte care mai apoi TREC Brusc intr-un punct in forma literei V. Vara tocmai a început şi Întotdeauna la început de saison ne gândim să facem o schimbare. Dacă de cele mai multe ori te gândești să Cine schimbi tunsoarea sau Culoarea părului, ce-ar fi să-ți schimbi forma unghiilor de Data aceasta? Chiar Dacă, la prima, acest format este similaire cu cel al unghiilor ovale, trebuie să știi că nu este așa. Diferența este la Vârful unghiei. Dacă la unghiile ovale Vârful este foarte bine rotunjit, unghiile în formă de CERC evidențiază Vârful și îl alungesc. Nu foarte mult, ca să nu intrăm în Zona unghiilor ascuțite.

Încearcă MODELE discret, ca să Pui formatul în valoare! Forme Noi Apar tot timpul, Dar este foarte greu să ții Pasul cu toate aceste Noi apariții. Nu te ghida doar după Trend-urile din acel moment – cel mai indicat este să Cine Alegi forma unghiilor în foncție de activitățile pe care le ai sau de Cât de mult timp petreci îngrijindu-ți unghiile. Diferenta dintre acest Stil si Stiletto reprezinta lungimea. Unghiile cu forma unui varf de Munte sunt mai scurte si mai usor de purtat. MODELE de Unghii simple pentru 2018. Sunt potrivite mai ales pentru Unghii scurte aceasta forma mai este numita uneori «Coffin» (DIN engleza, sicriu) și, en général, este o unghie Stiletto cu Varful drept. Varful i-a si dat numele USAMV deoarece acesta Arata precum Varful pantofilor de balet. DIN gel 2 in 1 se realizează extensiile în formă de migdală de salon, având grijă ca șabloanele să aibă Vârful orientat ușor în Jos pentru a putea conferi forma corectă.

Se polimerizează 2 min în Lampa UV sau 30 sec în LED CCFL.